ANAYASA ÇALIŞMALARI|| Yeni Anayasa Katılımınızı Bekliyor

Yeni Anayasa çalışmalarına yurttaşların da katılımının sağlanması için Yeni Anayasayla ilgili yeni bir sayfa oluşturuldu ve “görüşleriniz” başlığı eklendi. 4000 karakterden uzun önerilerinizi doküman olarak da iletmeniz mümkün.

Yeni Anayasa çalışmalarına yurttaşların da katılımının sağlanması amacıyla Yeni Anayasasayfası oluşturuldu ve “görüşleriniz” başlığı eklendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) başkanı Cemil Çiçekin çağrısıyla duyurulan uygulamaya Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numaranızı belirterek katılabiliyorsunuz;  Anayasa taslağına ilişkin görüş ve önerilerinizi yazabiliyorsunuz.

Görüşleriniz 4000 karakterden uzun ise, öneri ve görüşlerinizi doküman olarak da iletmeniz mümkün.

Yeni Anayasa sayfası, anayasa konusunda toplanan bilgi ve belgeleri de içeriyor. Sayfanın, komisyon üyeleri ve diğer milletvekilleri, sürece katkı sağlayacak akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ve yurttaşlar için bir referans olması amaçlanıyor.

Haber Listesi Aboneliği başlığı altındaki formu doldurursanız, TBMM Başkanlığı ve Komisyon tarafından yürütülecek yeni anayasa çalışmaları hakkında düzenli bilgi de alabiliyorsunuz.

Devamını okumak için tıkla…

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir