Maliye Bakanı neden güncelleme dedi?

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, zammı gizlemek için, güncelleme ifadesini kullanmadığını söyledi. Şimşek ayrıca, 2012 yılında kamuya yaklaşık 90 bin civarında kişi alınacağını açıkladı.

Bakan Şimşek, Ocak-Eylül 2011 dönemi merkezi yönetim bütçe uygulama sonuçları, 2011 yıl sonu bütçe gerçekleşme tahmini ve 2012 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı hakkında düzenlediği basın toplantısının ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ÖTV artışlarına yönelik soru üzerine Şimşek, OVP’yi açıklarken sorulara verdiği yanıtta KKDF’deki artıştan bahsettiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Ben orada gerek cep telefonu, gerekse otomotiv sektöründeki vergi artışlarından bahsediyorum. Sigara ve alkollü içecekler üzerindeki vergi konusunu tartışırken, bunun güncelleme olarak görülmesi gerektiğini ifade etmiştim. Zammı gizlemek için güncellemeyi kullanmadım. Ben vergi artışlarından da bahsettim. Bu artışların cari açığı azaltmaya yönelik olduğunu da söyledim. Sadece sigaranın maktu vergisine ilişkin artışı ve alkollü içkilerdeki artışları değerlendirirken güncellemeden bahsettim. Bu çerçevede yansıtıldı, doğrusu ben üzüldüm. Sanki zamları gizlemek için güncellemeyi kullandığıma yönelik yazılar yazıldı; bu doğru değil.”

Devamını okumak için tıkla… http://siyaset.milliyet.com.tr/maliye-bakani-neden-guncelleme-dedi-/siyaset/siyasetdetay/18.10.2011/1452166/default.htm

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir