Disko'da ölen askerin ailesine sopalı saldırı

Diskoda hayatını kaybeden er Uğur Kantarın ailesi ve yakınları elleri sopalı bir grubun saldırısına uğradı.

Askerlik yaptığı Kıbrısta terhisine 5 gün kala disko diye adlandırılan disiplin koğuşunda işkence gördüğü iddia edilen ve tedavi gördüğü GATAda hayatını kaybeden er Uğur Kantarın yakınları saldırıya uğradı.

TAZİYE EVİNDE SALDIRIYA UĞRADILAR

Kantarın Üsküdardaki taziye ziyaretine gelen aralarında dedesi ve dayısının da bulunduğu yakınları, taziye evi önünde bir grubun saldırısına uğradı. Saldırıda Kantarın dedesi ve bir genç yaralandı.

ELİ SOPALI 20 KİŞİLİK GRUP

KKTCde disiplin koğuşunda işkence gördüğü iddia edilen ve 2,5 ay tedavi gördüğü Ankaradaki Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) 13 Ekim perşembe günü hayatını kaybeden er Uğur Kantar, geçtiğimiz cuma günü defnedilmişti. Kantar ailesi, Üsküdar Emniyet Mahallesindeki evlerinde haftasonu taziyeleri kabul etti. Aralarında Kantarın dedesi Salih G. ve dayısının da bulunduğu yakınları, yaptıkları ziyaretin ardından evlerine dönmek üzere cumartesi günü saat 23.00 sıralarında taziye evinden dışarı çıktı. Katarın yakınları, araçlarına binmek üzereyken eli sopalı 20 kişilik grubun saldırısına uğradı.

Sayıları bir süre sonra 20ye ulaşan saldırgan grup, aile üyelerini darp etti. Yükselen seslerden saldırıyı fark eden diğer aile üyeleri durumu polise bildirdi. Bir müddet sonra olay yerine gelen polis çok sayıda kişiyi gözaltına alırken, saldırıyı kışkırttığı belirtilen alkollü bir kişi ise olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

KANTARIN DEDESİ VE BİR GENÇ YARALANDI

Saldırıda yaralanan dede Salih G., yakınları tarafından Haydarpaşa Numune Hastanesine kaldırıldı. Hastanede müşahede altına alınan dede Günaytaş, sabah saatlerinde hastaneden taburcu edildi. Bıçak, sopa ve bira şişeleriyle gerçekleştirilen saldırıda Uğur Kantarın ailesinden bir gencin gözüne bira şişesiyle vurulması sonucu yaralandığı öğrenildi.

Taburcu olan dede Salih G. ve diğer aile üyeleri Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek gözaltına alınan saldırganlardan şikayetçi oldu. Diğer saldırganlar serbest bırakılırken bir kişi savcılığa sevk edildi. ensonhaber

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir