Benim de sonum haberlerdeki gibi mi olacak

Bornova’da ilk eşinden gördüğü şiddet nedeniyle boşanan 4 çocuk annesi Ferdane Çöl, yine şiddet nedeniyle boşanmak istediği ikinci eşi tarafından 10 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

Benim de sonum haberlerdeki gibi mi olacak

İZMİR’de 13 yıl önce Ş.B. ile hayatını birleştiren Ferdane Çöl, bu evliliğinden 3 çocuk sahibi olmasına rağmen gördüğü şiddet nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı. 2008 yılında boşanan kadın, bir yıl kadar ailesiyle birlikte yaşadı. Bir süre sonra aynı mahallede oturan, 23 yaşındaki Sedat Çöl ile tanıştı. Bornova’daki Hacı Yaşar Kandur İlköğretim Okulu’nda görev yapan hizmetli Sedat Çöl’e aşık olan Ferdane Çöl, tekrar mutlu olabileceğine inanarak evlilik kararı aldı.
4 çocuğunu devlete vermişti
Sedat Çöl ile evlenen Ferdane Çöl, kısa süre sonra eşinden hamile kalırken, iddiaya göre aynı zamanda şiddet görmeye de başladı. Doğumdan sonra da gördüğü şiddetin artarak devam etmesi üzerine Ferdane Çöl, Sedat Çöl’den ayrılmaya karar verdi.  Genç kadının kararı üzerine yaklaşık 2 ay önce evi terk eden Sedat Çöl üvey babası İhsan Maviş’in yanına yerleşti. Kadın da maddi yetersizlikler yüzünden dört çocuğunu da Çocuk Esirgeme Kurumu’na yerleştirdi. Ferdane Çöl’ün çocuğu için nafaka talebinde de bulunması üzerine aralarında kavga çıktı. Önceki gece kapıya gelen kocası Sedat Çöl’nin “Seninle barışmak istiyorum. Hem yarın işe gideceğim gömleğimi alacağım” demesi üzerine genç kadın eşini eve aldı. Sedat Çöl, mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla, çocuk odasında, eşinin boğazını kesti. Polis, cinayet şüphelisi koca Sedat Çöl’ü üvey babasının evinde yakaladı.
Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevkedilen Sedat Çöl nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Bir gün geçmeden ablam öldürüldü

OLAYIN ardından evin önünde açıklama yapan Birdane Çağan, ablasının çok zor günler geçirdiğini belirterek, “Daha dün, ‘Televizyondaki haberleri görüyor musun? Eski kocaları kadınları öldürüyor. Ben de öyle olur muyum’ dedi. Aradan bir gün bile geçmeden ablam öldürüldü” dedi.  hürriyet

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir