Die Welt'den Türkiye için çirkin ifadeler

Almanyanın tanınmış gazetelerinden “die Welt” internet sayfasında yayınladığı haberde Türkiyede kadın vekiller için geçerli olan pantolon yasağının, eteklerin fazla erotik ve tahrik edici görünmesinden dolayı kaldırıldığını iddia etti.

Gazete haberinde ayrıca Türkiyedeki kadın milletvekillerinin azlığına vurgu yapmak için “Türkiyedeki resmi genel evlerde, parlamentodan daha çok kadın var” şeklinde çirkin bir de ifade kullandı. Die Welt Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) kadın vekillerin oranının utanç verici yani yüzde 14lük bir oranda olduğu ama bunun yinede son yasama dönemine göre iki kat fazla olduğunu yazdı.

Die Weltin TBMMyi ve kadın milletvekillerini ele aldığı haberde, kadınların Türkiyede sadece seçim dönemlerinde kapı kapı gezdiklerini ve oy istediklerini, ancak başarı sağlanıp makam almaya gelince, kadınların erkeklere karşı yarışamadığı öne sürüldü. Gazete ayrıca hükümet partisi olan AK Partinin dinci bir parti olduğunu ve bu nedenle yandaşlarının da örtünmeyen kadın bacaklarından rahatsız olduğunu iddia etti. Son olarak ise gazete, Türk basınında eteklerin mecliste cinsel tahrike neden olduğu yönünde çıkan haberlere vurgu yaptı ve Türk basınına dayandırarak bazı kadın milletvekillerin ve TBMMde bazı erkek vekillerin merdiven altlarında kadın vekillerinin etek altlarına bakmalarından şikayet ettiklerini yazdı. Milliyet

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir