Türkiye'nin en beğendiği 3 şirket

Türkiyenin En Beğenilen Şirketleri 2010 Araştırmasında en beğenilen ilk üç şirket Turkcell, Garanti Bankası ve Arçelik oldu.

İnsan kaynakları çözümleri firması İsviçre merkezli Adecco ile ekonomi dergisi Capital işbirliğinde bu yıl 11incisi düzenlenen Türkiyenin En Beğenilen Şirketleri 2010 Araştırmasında dereceye giren şirketlere ödülleri, The Ritz-Carlton Otelinde gerçekleştirilen törenle verildi.

Adecco Doğu Avrupa Bölgesi Direktörü Tibet Eğrioğlu, törende yaptığı konuşmada, Türk şirketlerinin krizden Batı Avrupadaki şirketlerden daha iyi durumda çıktığını, Türk ekonomisinin yüzde 8 büyüdüğünü ve global şirketlerin Türkiyedeki yatırımlarının örnek model haline geldiğini belirtti.

Eğrioğlu, Eskiden sadece yabancı sermayenin ülkemize yapacağı yatırımlardan bahsederken artık günümüzde Türk şirketlerinin de dünya çapında şirketlere yapabileceği yatırımlardan bahsediliyor. Bir başka deyişle, dünya markaları Türk şirketleri tarafından satın alınmayı bekler duruma geldiler.

Krizden güçlü çıkmış birçok şirket de Türkiyede yatırım yapma veya yatırımı artırma yolunda adım atmaya başladı dedi.

Daha sonra çok sayıda sektörden üst ve orta düzey yöneticilerin Türk iş dünyasındaki şirketleri değerlendirmesiyle gerçekleştirilen araştırma sonucunda Türkiyenin en beğenilen şirketleri seçilen firmaların temsilcilerine ödülleri verildi.

Araştırma sonucunda Türkiyenin en beğenilen ÜÇ şirketi Turkcell, Garanti Bankası ve Arçelik olurken bu şirketlerin ardından en beğenilen şirketler listesinde sırasıyla şu firmalar yer aldı:
Koç Holding, Eczacıbaşı Topluluğu, Coca-Cola, Unilever, Procter&Gamble, Ülker, İş Bankası/Doğuş Holding, Microsoft, Sabancı Holding, Vodafone, BSH/Efes Pilsen, Borusan Holding, Vestel/Siemens, THY, Ford, Shell/Enka ve Tüpraş/Anadolu Grubu.

Gecede sektör birincisi şirketlere de ödülleri takdim edildi. (gazeteport)

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.