Koç, İDO ihalesine İsveçli Stena ile giriyor

Deniz Turizm Yatırımları ile Stena Yatırım Holding arasında ortaklık sözleşmesi imzaladı.

İSTANBUL – Koç Holding A.Ş., İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin (İDO) özelleştirilmesi ihalesine “ortak girişim grubu” olarak teklif vermek ve ihalenin kazanılması halinde bir ortaklık kurmak üzere, Koç Holdingin yüzde 99,99 hissesine sahip olduğu Deniz Turizm Yatırımları A.Ş. ile Stena Yatırım Holding A.Ş. arasında bir ortaklık sözleşmesi imzalandığını bildirdi.

Koç Holdingin, Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, İDO ihalesine teklif verilmesiyle ilgili gelişmeler hakkında bilgi verildi.

Koç, İDO ihalesine İsveçli Stena ile giriyor

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İDO İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin yüzde 100 oranındaki hisselerinin blok satış yöntemi ile özelleştirilmesi ihalesine Ortak Girişim Grubu olarak teklif vermek ve ihalenin kazanılması halinde bir ortaklık kurmak üzere, şirketimizin yüzde 99,99 hissesine sahip olduğu Deniz Turizm Yatırımları A.Ş. ile Stena Yatırım Holding A.Ş. arasında bir Ortaklık Sözleşmesi imzalanmıştır.

Stena Yatırım Holding A.Ş.nin yüzde 100 hissesi nihai olarak merkezi İsveçte bulunan Stena ABye (PUBL) aittir. Şirketimiz ile Stena AB (PUBL) garantörlüğünde olan Ortaklık Sözleşmesi çerçevesinde çoğunluk hissesi Deniz Turizm Yatırımları A.Ş.ne ait olacak şekilde oluşturulan Ortak Girişim Grubu 31 Mart 2011 tarihinde ihaleye teklif verecektir.” Dünya


Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.