Felsefe Atölyesi’nde sürdürülebilirlik

2001 yılından bu yana Kadıköy’de felsefe çalışmalarına istikrarlı bir biçimde sürdüren Us Atölyesi 01 Nisan 2011 tarihinde ; Yeşiller Partisi Parti Meclis Üyesi Aytaç Timur’u konuk edecek.

Aytaç Timur  sürdürülebilirlik üzerine konuşacak. Aslında bu kavramın tarihi çok eski değil. Özellikle 1970lerin başından bu yana kullanılıyor. Doğa-insan ilişkisinde, öyle bir noktaya doğru geldik ki, insanın yapıp ettikleri artık doğa açısından sürdürülebilir olmaktan çıkıyor.

Us Atölyesi her ay belirli bir başlığı ayın konusu yapıyor ve konusunda uzman kişileri konuşmacı olarak çağırıyor. Bazen aylık konu dışına çıkıp, bir haftayı özel bir konuya da ayırabiliyor. Şubat ayı sanat felsefesiyken, mart ayı Nietzsche ayıydı. Nisan’da Lacan konuşulacak ve mayıs ayında Fichte.

Barış Manço Kültür Merkezi’nde, her cuma saat 20-22 arası yapılan çalışmalara katılım serbest ve ücretsiz. Detaylı bilgi için www.usatolyesi.org adresini ziyaret edebilir ya da 532 722 85 90 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

http://www.yesilgazete.org/?p=24863&utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+YesilGazete+%28Yesil+Gazete%29

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.