AB'den uyarı geldi .. "Basılmamış kitap ile ilgili operasyonlar siyasi kriterlerin ihlali anlamına geliyor"

Avrupa Komisyonundan üst düzey bir bürokrat, “Basılmamış kitap ile ilgili operasyonlar siyasi kriterlerin ihlali anlamına geliyor” dedi.

ABden uyarı geldi

BRÜKSEL  – Türkiyede tartışma yaratan “basılmamış kitap”a yönelik operasyon konusunda Brükselden uyarı geldi. Avrupa Komisyonundan üst düzey bir bürokrat, “Basılmamış kitap ile ilgili Türkiyede yapılan operasyonlar siyasi kriterlerin ihlali anlamına geliyor” derken, gelişmelerin böyle devam etmesi durumunda müzakerelerin kesilebileceğini söyledi.

AB Habere göre, Avrupa Komisyonundan üst düzey bir bürokrat yaptığı açıklamada, basılmamış kitap ile ilgili Türkiyede yapılan operasyonların siyasi kriterlerin ihlali anlamına geldiğine dikkat çekerek, “Gelişmelerin böyle devam etmesi durumunda müzakere sürecinin kesilmesi önerisinin kimseyi şaşırtmaması gerek” ifadesini kullandı.

Son gazeteci ve yazarların tutuklanmasıyla Ergenekon dava sürecinin farklı bir boyuta ulaştığına dikkat çeken bürokrat, “Gazeteci ve yazarların Ergenekon süreciyle ilgili karşı karşıya bulundukları durum kabul edilemez. Kimse Türkiyenin stratejik önemine bakmaz. Müzakere sürecinin kesilmesi gündeme gelir. Türkiye AB üyesi olmak istiyorsa kurallar bellidir” dedi. Dünya


Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.