Obama'nın kalemi Türkiye'de

Türk işadamları İtalyan kalem firmasını şaşırttı. Koleksiyon kalemleriyle tanınan Visconti firması “Türkiyeden kimse bu kalemi almaz” dedi ama…


2007 yılında, “Kalemlerimiz çok pahalı, Türkler bu kalemi alamaz” diyerek Türkiyeye distibütörlük vermek istemeyen İtalyan kalem firması Visconti aradan 4 yıl geçtikten sonra Türkiyenin kalem satışlarında Avrupa ikincisi olması karşısında şaşırdı.

Obama ve çeşitli dünya liderlerinin kullandığı özel üretim kalemler üreten firmanın 2010 yılı satışları baz alındığında Türkiye 2. sırada yer alıyor. Avrupa birincisiyse Viscontinin anavatanı İtalya.

Visconti kalemlerinin distribütörü olan Art Grup Markalar Koordinatörü Deniz Derelli, “Distribütörlük konusunu görüşürken Türkiye’ye sıcak bakmadılar. İtalyanlar’ı ülkemize davet edip ağırlamamız sonucunda fikirlerini değiştirmeyi başardık” dedi ve Türkiyenin el üstünde tutulduğunu söyledi.
TALEBİ GÖRDÜ ÖZEL ÜRETİM YAPTI
Özellikle Visconti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yılına özel 1923 adet özel kalem ürettirdiklerini ve büyük ilgi gördüğünü söyleyen Deniz Derelli, “Mücevherlerle süslü kalemlerin fiyatı 150 Eurodan başlayıp 12 bin Euroya kadar çıkıyor. Özellikle koleksiyonerlerin ilgisini çeken 100 bin euroya kadar alıcı bulan diğer modellerse ancak özel siparişle getirtiliyor” dedi.

ART Kalem’den dünya liderleri ile Morgan Freeman, Opraf Winfrey, Charlize Theron, Clint Eastwood gibi ünlüler için sınırlı sayıda üretilen ‘VISCONTI’ marka kalemleri Türkiye’de büyük ilgi gördü.

Mücevherlerle süslü sanat eseri kalemlerin fiyatı, 150 eurodan başlayıp 12 bin euroya kadar çıkıyor. Koleksiyonerlerin ilgisini çeken 100 bin euroya kadar alıcı bulan diğer modellerse özel siparişlerle getiriliyor.PRESTİJİN SEMBOLÜ / VISCONTI

Tüm dünyada bir prestij sembolü olan Visconti kalemleri, dünyaca ünlü sanatçılar Morgan Freeman, Oprah Winfrey, Charlize Theron … Liderler Barrack Obama, Berlusconi, Sarkozy…Spor dünyasının ünlü isimleri Bernard Langer, Ignazio Garrido ve Diana Luna.. ve yazısını estetikle buluşturmak isteyen entelektüeller ve aydınların tercihi. Her bir kalem aynı zamanda bir sanat, bir arkeoloji, bir felsefe, bir matematik, bir edebiyat, bir tarih hikâyesini anlatır.

Yasak şehir, Simyasal yapıt, Manhattan ve Giamoco Casanova, Arte Mudejar ve Altın Oran bu ilham vericilerden sadece birkaçıdır. Bu konsepte göre artık VISCONTI kalemleri sadece basit yazı gereçleri değil aynı zamanda yeni sanatsal ifadelerin resim olarak kendini bulduğu, yeni derin duyguların iletildiği bir tuvaldir adeta. Gazeteport


Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.