Malkovich, Marmara Forum’da ‘ofis’ açacak

ABDli aktör John Malkovich, 31 Martta açılacak Marmara Forum içinde yer alan Garden Officein açılışını yapacak. Multi Türkiye CEOsu Hulusi Belgü, yatırımın proje değerinin 1 milyar dolar olduğunu açıkladı


Multi Development ve Area Property Partners ortaklığında Merterde yapılan Marmara Forum Alışveriş Merkezi 31 Martta açılıyor. Multi Development Türkiye CEOsu Hulusi Belgü, 375 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen ve grubun Türkiyedeki dokuzuncu projesi olan Marmara Forum içinde yer alacak Garden Office projesinin açılışını ABDli aktör John Malkovichin yapacağını açıkladı.

PROJE DEĞERİ 1 MİLYAR DOLAR
Belgü, ABDde oyuncu kimliğinin yanında yemeiçme sektöründe de yatırımları bulunan John Malkovichin marka kimlikleriyle uyuştuğunu bu nedenle de Garden Officein açılışı için Türkiyeye geleceğini kaydetti. Belgü, mağaza sayısı ile Türkiyenin en büyük alışveriş merkezi olacak proje için 1 milyar dolar yatırım yaptıklarını açıkladı. Multi Developmentın Türkiyede 2004 yılından bu yana 2.1 milyar euro yatırım yaptığını kaydeden Belgü, Marmara Forum ve Forum Kayseri ile birlikte bu rakamın 3.2 milyar euroyu bulacağını vurguladı.

CARREFOURDAN KONSEPT MAĞAZA
Multi Development Türkiye Ticari Müdürü Çağın Işıkdağ, mağazaların yüzde 95inin kiralandığını kaydederek yüzde 5lik bölümü ise Türkiyeye ilk defa gelecek markalara ayırdıklarını söyledi. Carrefourun sadece Pariste bulunan konsept mağazasını 13 bin metrekare alan üzerinde açacağını belirten Işıkdağ, Efes Pilsenin ise bar konseptini ilk defa Marmara Foruma taşıyacağını anlattı. Mimarisi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından yapılan projede 14 ev dekorasyonu markası, 14 teknoloji mağazası ve 65 restoran ve kafe tek bir çatı altında yer alacak.


Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.