Bu akşam nerede ne var? (18.03.2011)

Bu akşam nerede ne var? (18.03.2011)

Kenan Doğulu Otto – Santralde

Kenan Doğulu, KenUnplugged projesi ile Otto Santral sahnesinde!

Bilet Fiyatı: 95 TL

Enerjik sahne performansı ve her şarkısında yakaladığı yeni sound’u ile izleyenleri her zaman kendine hayran bırakan Kenan Doğulu, bu sefer “KenUnplugged” adını verdiği projesi ile Otto Santral’de sahne alıyor. KenUnplugged’ın farkı, sevilen şarkılarınının yanı sıra Buçuklu albümündeki versiyonlarını ve yeni düzenlemelerini seslendirecek olması.

18 Mart 2011, Cuma gecesi Otto Santral’de gerçekleşecek olan bu özel “KenUnplugged” performansını kaçırmayın.

Yer : Otto – Santral
Tarih : 18 Mart 2011 – Cuma
Saat : 23:00
Tel : 0212 311 73 09
Adres : Santral İstanbul, Silahtarağa Mah. Kazım Karabekir Cad. No: 1 Silahtar Ağa/Eyüp

Funda Arar Bostancıda

 

Funda Arar, 18 Martta Bostancı Gösteri Merkezinde sahne alıyor.

Bilet Fiyatı: 1. Kategori: 97.50 TL – 2. Kategori: 82.00 TL – 3. Kategori: 66.00 TL – 4. Kategori: 56.00 TL

1999 yılında ilk albümü “Sevgilerde”yi çıkaran Funda Arar kısa zaman içinde kendisini sevdiren sanatçılardan. İlk albümün hazırlığını bir buçuk sene içinde tamamlayan Arar, albümde yer alan “Kaldırımlar” şarkısına çektiği kliple adından söz ettirmeye başladı.

2001 yılında “Sevgiliye” adını verdiği albümünü çıkaran sanatçı, 2002de “Alagül”, 2003de “Sevda Yanığı”, 2006da “Son Dans”, 2008de “Rüya” ve son olarak 2009 yılında “Zamanın Eli” albümünü sevenlerine sundu. Sanatçı albüm ve konser çalışmalarının yanısıra TV programlarında yer alıyor.

Yer : Bostancı Gösteri Merkezi Bostancı
Tarih : 18 Mart 2011 – Cuma
Saat : 21:00
Tel : 02163847210
Adres : Minibüs Yolu Üzeri Bostancı Lunaparkı Yanı Bostancı/Kadıköy
MFÖ Balans Jolly Jokerde

 

Türk pop ve rock müzik tarihinin en önemli topluluklarından MFÖ sahnede…

Bilet Fiyatı: 55 TL – VIP: 110 TL

Müziğe getirdikleri yenilikçi ve cesur tutumları ile yaklaşık 25 yıldır zirvedeki yerini koruyan topluluk son olarak AGU albümü ile hayranlarıyla buluşmuştu.

Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur dinamik ve benzersiz sahne performansları ile sevenlerinin kalbinde yer bulan eski ve yeni parçalarını seslendirecek.

Yer : Balans Jolly Joker
Tarih : 18 Mart 2011 – Cuma
Saat : 21:00
Tel : 0212 249 07 49
Adres : Balo Sokak No: 22 Galatasaray/Beyoğlu
Fischerspooner DJ seti ile

 

Indigoda

Fischerspooner, nadiren gerçekleştirdikleri özel DJ performanslarından biri ile 18 Mart gecesi Indigoda.

Bilet Fiyatı: Tam 34.00 TL Öğrenci 24.00 TL

Electro-clash ve synth-pop türünün günümüzdeki en büyük temsilcilerinden Fischerspooner, nadiren gerçekleştirdikleri özel DJ performanslarından biri ile 18 Mart Cuma gecesi Indigo’da Istanbullu hayranlarıyla buluşuyor!

Müzik, sanat, dans, moda, film ve kabareyi harmanlayan Fischerspooner, Warren Fischer ve Casey Spooner’dan oluşuyor. Albümleri “#1¨, “Odyssey” ve “Entertainment” ile her seferinde müzik listelerinin zirvesine yerleşmiş olan Fischerspooner, “Emerge”, “Just Let Go”, “Never Win” ve “We Need A War” gibi müzikseverlerin ezbere bildiği hitleriyle de her zaman gündemde olmayı başaran ender gruplardan biri.

18 Mart gecesi Indigo’da sahne alacak olan Fischerspooner, kendi parçalarının özel remikslerinin de yer alacağı özel bir set ile eğlence hayatının o geceki tartışmasız tek hakimi olacak.

Yer : Indigo
Tarih : 18 Mart 2011 – Cuma
Saat : 23:00
Tel : 0212 245 13 07
Adres : İstiklal Caddesi Akarsu Sokak Mısır Apartmanı No: 1-2-4-5 Taksim/Beyoğlu
Delorean Babylonda

Delorean sıra dışı enerjisiyle Babylon sahnesinde alternatif müzikseverler ve chillwave fanatikleri için heyecan verici bir gece yaşatacak.

Bilet Fiyatı: 33,50 TL

Babylon’da Chillwave! 2000 yılında İspanya’nın Bask bölgesinde temelleri atılan Delorean, grubun solisti ve basçısı Ekhi Lopetegi, gitarist Guillermo Astrain, klavyede Unai Lazcano ve davulda Igor Escudeo’dan oluşuyor.

Punk rock, chillwave ve elektronik müzik arasında farklı bir tarza sahip Delorean grubu, ismini “Geleceğe Dönüş” filmlerinden hatırlayacağımız, aynı zamanda filmdeki zaman makinesi olan Delorean marka beyaz arabadan alıyor. 2004 ve 2006 seneleri arasında iki EP yayınlayan grup, daha sonra Barcelona’ya taşınarak tarzlarını biraz daha elektroniğe yaklaştırdı. Barcelona’daki elektronik dans müziği sahnesini çok eğlenceli bulmayan Delorean tayfası, kendi partileri “Desperrame” gecelerini çok geçmeden başlattı.

Büyük ilgi gören bu partiler sırasında, XX, Cold Cave ve Franz Ferdinand gibi grupların parçalarına yaptıkları remikslerle dikkatleri üzerlerine topladılar. Delorean’ın ilk çıkışı ise 2007 senesinde Teksas’ta düzenlenen SXSW festivalinde oldu. 2009 senesinde ise İsveçli gruplar JJ ve Miike Snow ile turneye çıkan grup, 2010 yılında yayınladıkları Subiza albümüyle esas büyük çıkışını yakaladı. O seneye damgasını vuran Chillwave akımında bayrağı en önde taşıyan grup, bu albümdeki “Stay Close” ve “It’s All Ours” parçalarıyla indie ve chillwave müzik sahnesini domine etti.

Ekhi Lopetegi – Vokal & baa
Guillermo Astrain – Gitar
Unai Lazcano – Klavye
Igor Escudeo – Davul

Yer : Indigo
Tarih : 18 Mart 2011 – Cuma
Saat : 23:00
Tel : 0212 245 13 07
Adres : İstiklal Caddesi Akarsu Sokak Mısır Apartmanı No: 1-2-4-5 Taksim/Beyoğlu
Suzan Kardeş & Bekriya Band

Suzan Kardeş, yeni kurduğu grubu Bekriya Band ile ilk defa Hayal Kahvesi’nde Balkan eğlencesi ile katılıyor.

Bilet Fiyatı: 23,50 TL

Uzun yıllar ve hala devam eden makyaj sanatçılığının yanısıra DMC tarafından piyasaya çıkan “Bekriya”, “Bekriya Balkania”, “Makyaj Odası Şarkıları” albümleriyle 2008 yılından itibaren sahnelerde görmeye başladığımız Suzan Kardeş, Kuruçeşme Arena’da 2008 yılında 2, 2009 yılında 2 ve 2010 yılında 1 konser vermiştir.

Balkan şarkılarının gerçek yorumlayıcısı olarak bilinmektedir. Yeni kurduğu grubu Suzan Kardeş & Bekriya Band ile ilk defa Hayal Kahvesi’nde Balkan eğlencesi ile katılıyor.

Orkestra şefi, Bas gitar ve Tuba: Kemal Oksal
Keman: Turay Dinleyen
Akordiyon: Ertuğrul Şentürk
Klavye: Cenk Kandıralı
Davul: Alp Doğan Türeci
Perküsyon: Emre Karabulut
Trompet: Barış Yazıcı
Saksofon: Batuhan Şallıel
Vokal: Suzan Kardeş

Yer : Beyoğlu Hayal Kahvesi
Tarih : 18 Mart 2011 – Cuma
Saat : 22:30
Tel : 0212 244 25 58
Adres : Büyükparmakkapı Sok. No.19 Taksim/Beyoğlu
Koçani Orkestar Olimpiada

Çingeneler Zamanının orkestrası Koçani Orkestar, Olimpiada sahne alıyor.

Bilet Fiyatı: Tam: 28.50 TL – Öğrenci: 23.50 TL

Kimse üflemeli çalgıları bu kadar güzel çalamadı, kimse onlar kadar coşku yaratamadı,ve yine kimse onlarla geçirdiği müzik ziyafetinden pişman olmadı.

Ve işte her sene İstanbul’da hayranlarıyla buluşan ve unutulmaz gecelere imza atan Makedonyanın en büyük trompet virtüözü King Naat Veliov önderliğinde kurulmuş Koçani Orkestar, 18 Mart Cuma gecesi Beyoğlu’nun yaşayan efsanesi Olimpia Event Hall ‘de Tuna Production imzasıyla kulaklarınızın pasını silmeye geliyor.

Emir Kusturicanın Çingeneler Zamanı isimli Dünyaca ünlü filminin orkestrası olan bu grubun gecesinde bulunmaktan keyif alacak, King Naat Veliov ve orkestrasının enstrümanları ağlatırcasına çalarak çıkarttığı harika ve fantastik sesler ve şarkılarla Beyoğlunda tarihi gecelerden birine şahit olarak bu konseri günlerce unutamayacaksınız.

O halde 18 Mart Cuma gecesi doğru zamanda doğru yerdeydik demek için Olimpia Event Hallde Koçani Orkestar İle Büyülü Seslere Yolculuk serüveninde yerinizi alın.

Yer : Olimpia Live
Tarih : 18 Mart 2011 – Cuma
Saat : 21:00
Tel : 0212 245 98 32
Adres : İstiklal Caddesi Acara Sokak Mısır Apartmanı No: 2 Galatasaray/Beyoğlu
Tutkuların kadını Frida İstanbulda!

Pera Müzesi, Frida Kahlo ve Diego Rivera çiftinin, 40 yapıtına ev sahipliği yapıyor…

Pera Müzesi, 20. yüzyıl sanatının Meksika ve dünyadaki en çarpıcı figürlerinden Frida Kahlo ve Diego Rivera çiftinin, Meksika dışında çok az yerde sergilenen 40 yapıtına 23 Aralık’tan itibaren ev sahipliği yapıyor.

Eserleriyle olduğu kadar, sıra dışı ve tartışmalı yaşamlarıyla fırtınalı ilişkileriyle ilgi çekerek, sinema ve edebiyat dünyasına da ilham veren, Meksika kültürüne damga vuran eserleriyle 20. yüzyılın efsane çifti haline gelen Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın eserleri, Türkiye’de ilk kez Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde sergileniyor.

Jacquesve Natasha Gelman’ın koleksiyonunda yer alan, Meksika’nın ulusal kültür varlıkları envanterine kayıtlı ve Meksika dışında çok az sayıda sergilenen çiftin en önemli eserlerinden oluşan 40 yapıt, 20 Mart 2011e kadar ziyarete açık kalacak.

Sanatseverleri, duyulduğu ilk andan itibaren heyecanlandıran, Berlin ve Viyana’da düzenlenen ve 2010 yılına damgasını vuran Frida Kahlo Retrospektifi’nin en gözde Kahlo yapıtlarının yanı sıra Diego Rivera’nın eserlerinin de yer aldığı serginin küratörlüğünü ise Dr. Helga Prignitz-Poda üstlendi.

Başlangıç Tarihi : 23 Aralık 2010 – Perşembe
Bitiş Tarihi : 21 Mart 2011 – Pazartesi

(KÜLTÜR SANAT / GAZETEPORT)

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.