Nükleere karşı insan zincirine davet – 19 Mart Cumartesi 16:00

DAĞ MEDYA/İSTANBUL- Yeşiller Partisi, Japonyada yaşanıyor olan Nükleer Santral felaketine dikkat çekmek  ve nükleere toplu halde tepki göstermek için duyarlı insanları eyleme çağırıyor. 19 Mart Cumartesi günü Galatasaray Lisesi önünde gerçekleşecek olan eylem  “Akkuyu Fukuşima olmasın!”, “Nükleeri durdurun”  mesajlarını içeriyor. 

“Eyleme çağrı – Nükleere zincirleme reaksiyon”

 Japonya’da dünyanın en büyük nükleer felaketi yaşanıyor. Japon halkı önce deprem ve tsunamiyle, ardından Fukuşima nükleer santralindeki patlamalar ve radyasyon sızıntısıyla darbe aldı.
Japonya’daki nükleer cinayet, atom çağının sonuna gelindiğini gösteriyor.
Ne yazık ki Türkiye’de hükümet hemen atom enerjisinden vaz geçtiğini açıklayacağına; halka, nükleer karşıtlarına meydan okuyor. Nükleer felaketleri tüpgaz kazalarına indirgeyerek hem Japonya’daki felaketi küçümsüyor, hem de nükleer santral yapmakta ısrar edeceğini gösteriyor.
Bizler, nükleerin felaket, nükleer santrallerin ise cinayet olduğunu düşünenler, nükleer enerji çılgınlığına karşı tüm yurttaşlarımızı eyleme çağırıyoruz.
19 Mart Cumartesi günü Galatasaray Lisesi önünde “Akkuyu Fukuşima olmasın!”, “Nükleeri durdurun” demek için insan zinciri, yaşam zinciri oluşturacağız.

Nükleere zincirleme reaksiyon.
Yer: Galatasaray Lisesi önü
Saat: 16:00
Tarih: 19 Mart Cumartesi
etkinlik sayfası: http://www.facebook.com/event.php?eid=210935815587265

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.