Star yeni imajıyla bayilerde

Mustafa Karaalioğlu yönetimindeki Star gazetesi, yeni mizanpajı ve yazar kadrosuyla okurlarının karşısına çıktı.

İSTANBUL – Yıllardır kullandığı kırmızı logonun yerine lacivert bir logoyla çıkan Starın yeni mizanpajı beğeni topladı. Gazetenin sadece mizanpajı değişmedi, kadrosuna yeni isimleri de kattı.

Paul Krugman, Ferid Zekeriya, Robert Fisk, Fehmi Huveydi, Tony Karon, Gideon Levy ve Tarık Ramazan gibi yorumcular bundan sonra Starda.

Gazetenin Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu, yaşanan değişimi bugünkü yazısında şu sözlerle anlatıyor:

Kırmızıdan laciverte gelene kadar yüzlerce logo eledik, onlarca mizanpaj örneğini çöpe attık. Sayısız fikir birbiriyle yarıştı; sonuçta birisi galip geldi. Meslek büyüklerim de heyecanlandılar ve projeye el attılar. Provaları inceleyip, ellerindeki kırmızı kalemlerle, “Burası oldu, burası olmadı” diyerek benzersiz katkılar sundular. Yani, Star yeniden doğarken epeyidir ihmal edilen bir Babıali geleneği de ihya oldu. Elinizdeki gazete büyükten küçüğe, ustadan çırağa aktarılan bir tecrübenin de eseridir.

Bugün yeni bir gazeteyle, yepyeni bir Star ile karşınızdayız. Logodan başlayarak her şeyi; rengini, çizgisini, grafik uygulamalarını yani gazetede ne varsa yeniledik.

Uzun söze hacet yok. Bir gazete ne kadar değişebilirse o kadar değiştik… Çünkü, okuyucu gazetelerden önce değişti, güçlendi, donanımlı hale geldi. Her şeyi biliyor, her şeyi erkenden öğreniyor.

http://www.gazeteport.com.tr/GUNCEL/NEWS/GP_870154


Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.