Erkekler Facebook kurbanı..Kadınlar Erkekleri Mağdur ediyor

Yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar artık eski ilişkilerinden kopmakta daha fazla zorlanıyor. Çünkü Facebook buna izin vermiyor!

LONDRA – İngilterede yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar artık eski ilişkilerinden kopmakta daha fazla zorlanıyor. Zira, sosyal paylaşım sitesi Facebook, kadınlara eski sevgilileri takip etme fırsatı sunuyor.

Uzmanlar, sanal alemde kurbanların yüzde 35ini artık erkeklerin oluşturduğunu, bu vakaların hepsinde erkeklerin kadınlar nedeniyle mağdur edildiğini belirtiyor. Sanal ortam haricinde taciz kurbanı erkeklerin oranı ise sadece yüzde sekiz.

Bedfordshire Üniversitesinden psikolog doktor Emma Short, araştırma sonucunda şu bilgilere ulaşıldığını belirtiyor: Kadınlar, eski sevgililerine Facebook aracılığıyla istenmeyen mesajlar bırakıyor, uygunsuz e-postalar gönderiyor ve iletişim kurabilmek için sahte hesaplar açarak eski sevgililerini tuzağa düşürmeye çalışıyorlar.

Doktor Short, Facebookun sinsice izlemeyi daha kabul edilebilir kıldığını belirtiyor ve “Fiziksel olarak erkekleri alt edemeyen kadınlar, internette böyle bir girişimde bulunabiliyor” diyor.

(YAŞAM / GAZETEPORT)


Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.