Sarıgül’ün yeni projesi

Dünya markalarını Nişantaşına getiren Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, “Nişantaşını markalaştırdık. Şimdi sırada tüm Şişli var. Topağacı, Merkez Mahallesi ve Kurtuluştaki evlerin değeri bir yıl sonra 3e katlayacak” dedi


Nişantaşını dünyaya tanıtan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ilçeye ilişkin yeni hedeflerini açıkladı. Nişantaşını nasıl marka haline getirdiğini anlatan Mustafa Sarıgül, bundan sonraki süreçte Şişlide değeri artacak bölge ve caddeleri sıraladı. Sarıgül, hedefinin tüm Şişliyi markalaştırmak olduğunu ifade etti ve şu noktaların altını çizdi:

-Şişlideki tüm okulları yeniliyoruz. 12 derslikli okulların yerine 50 derslikli yeni okullar yaptık. 320 milyon liralık yatırımla 30 okulu yeniledik.

-Migros, Carrefour gibi firmalar benim bölgemde fabrika açıyorsa, mağaza açıyorsa elemanını bizden alacak. Kendileriyle bunun pazarlığını yapıyorum.

-Bir ülke markalarıyla anılır. Her ülkenin her şehrin bir marka caddesi vardır. Marka Londrada Piccadillydir, Berlinde Kudammdır, Türkiyede marka Şişlidir, Nişantaşıdır. Biz burada 1814 binanın restorasyonunu yaptık. Bugün Tommy, Prada, Louis Vuitton, Cartier gibi dünyaca ünlü bütün markalar var Nişantaşında.

VAKKOYU İKNA ETTİM
-Cartiernin dünya başkanı Türkiyedeki mağazasını kapatmak üzere Türkiyeye geldi. Sonrasında benimle konuştu ve “Caddeyi gördükten sonra vazgeçtim” dedi. Beni kendi özel uçağıyla Parise davet etti. Çağırdı diye hemen gidersem çay kaşığı olurdum. O Cartiernin dünya başkanıysa ben de Sarıgülüm.

-Daha önce Vitali Hakkoyu Nişantaşına davet ettim. “Abe kuzum ben gelmem Nişantaşına, ben orada çok para kaybettim” dedi. Vakkonun farklı bir imajı var. Vakko gelirse herkes gelirdi. Sonra tekrar Merterdeki fabrikada Vitaliyi ziyaret ettim. Ruhsat harcı, emlak vergisi, tadilat harcı almayacağımı söyledim. O da “Senin hatırın için bir eşarp dükkanı açacağım” dedi. Şimdi Beyoğlundaki mağazasını kapattı Nişantaşında 12 mağazası var ve Nişantaşında da tüm dünya markaları var.

-Nasıl ki Nişantaşını marka yaptıysak bundan sonra Topağacı bölgesini de aynı bu şekilde planlıyoruz. Şu anda bu bölgeden 250 bin dolara alacağınız bir daire seneye 750 bin dolar olacak. Şişlide ilk etapta Merkez Mahallesi ve Kurtuluş gibi bölgeler olmak üzere 14 mahallede daha sonra da tamamında bunu uygulayacağız.

DEĞİŞİM HAREKETİ RAFTA BEKLİYOR
Mustafa Sarıgül, Yeni Arayışlar Girişiminin Kumburgaz Artemis Hotelde düzenlediği sohbet toplantısında siyasete ilişkin de açıklamalarda bulundu. Türkiye Değişim Hareketini kurarak il il dolaşıp vatandaşa seslenen Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanlığına Kemal Kılıçdaroğlunun gelmesiyle geri adım atmıştı. Bu konuda da açıklamalarda bulunan Sarıgül, “Kemal Kılıçdaroğlu arkasına bir rüzgar aldı. O rüzgarın önünü kapatmak istemiyoruz. Biz bir ürünü piyasaya sunmaya hazırlanırken kardeş firma daha güçlü bir ürün çıkardı. Bizim malımız şimdilik rafta piyasaya sürüleceği zamanı bekliyor” dedi.

ERDOĞAN MÜCADELE ETTİ
Sosyal demokrasiye yönelik eleştiriler de yapan Sarıgül, sosyal demokrasinin kendi yetiştirdiği evlatlarına önem vermediğini, sağda ise birlik ve beraberliğin daha fazla olduğunu kaydetti. Liderlerin ilk seçimle başbakan olması gerektiğini belirten Sarıgül şöyle konuştu:

“Lider mücadele vererek gelmeli. Mesela Bülent Ecevit 12 Marta ve İnönüye karşı mücadele verdi, Özal askere karşı mücadele verdi. Beğenin beğenmeyin Tayyip Erdoğan sisteme karşı mücadele verdi ve ilk seçimde Başbakan oldu. Ben de bunu hissedersem tekrar Ankaraya giderim.”


Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.