Doğan: Medya varlıklarını sattığımız doğru değil

Doğan Yayın Holding A.Ş, medya varlıklarının satıldığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Doğan Yayın Holding A.Şnin, Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında, şirket bünyesinde faaliyet gösteren medya varlıklarının satışı ile ilgili olarak, hafta sonu ve bugün bazı medya organlarında yer alan medya varlıklarının satıldığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, Mevcut durum itibariyle, medya varlıklarının satışı konusunda şirketimiz tarafından kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek herhangi bir gelişme ve durum bulunmamaktadır. Bu vesile ile şirketimiz kaynaklı olmayan haber ve söylentilere kesinlikle itibar edilmemesi hususunu tekraren hatırlatmak isteriz denildi.

Doğan Holding, Boyabat Elektrikteki hisselerini satmadığını bildirdi.
Konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

11 Mart 2011 Cuma günü akşam saatlerinde, Şirketimizin dolaylı iştiraki Boyabat Elektrik Üretim ve Ticaret Ltd.de [Doğan Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin sahip olduğu], sermayesinin %33üne karşılık gelen hisselerin satılmakta olduğu yönünde bazı veri dağıtım şirketlerince “gerçeği tam olarak yansıtmayan” haberler yayınlanmıştır.

Mevcut durum itibariyle ne Şirketimiz, ne de sermayesinde % 99,99 paya sahip olduğumuz bağlı ortaklığımız Doğan Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından bu yönde [Doğan Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin Boyabat Elektrik Üretim ve Ticaret Ltd. sermayesinde sahip olduğu ve Boyabat Elektrik Üretim ve Ticaret Ltd. sermayesinin %33´üne karşılık gelen hisselerin satışı ve devri] alınmış bir Yönetim Kurulu Kararı ve/veya imzalanmış Hisse Satış/Devir Sözleşmesi bulunmamaktadır.

Diğer taraftan, Boyabat Elektrik Üretim ve Ticaret Ltd. sermayesinde %33 paya sahip ortaklardan birinin [Boyabat Elektrik Üretim ve Ticaret Ltd. sermayesinde biri %33 ve diğeri %34 oranında paya sahip 2 ortak daha bulunmaktadır] sahip olduğu paylarının tamamını satmak yönünde çalışma yaptığı bilinmektedir. Bu konu ile ilgili gelişmeler tarafımızca yakından takip edilmekte ve değerlendirilmektedir.

http://www.gazeteport.com.tr/EKONOMI/NEWS/GP_868867


Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.