Dağ Medya Değişim Liderleri Zirvesini Takip ediyor..

Al Gore, Kofi Annan, Beşir Esad, Helen Clark, Lionel Jospin, Wim Kok gibi dünya liderlerini, din ve devlet adamlarını, iş dünyasının küresel aktörlerini, akademisyenleri ve bürokratları bugün ve yarın İstanbul’da ağırlayan “Değişim Liderleri Zirvesi” başladı.

TÜGAV (Türk Gelecek Araştırmaları Vakfı) ve İstanbul Üniversitesi tarafından birlikte düzenlenen ve İstanbul’u dünyanın yeni politik merkezi olarak konumlamayı hedefleyen Değişim Liderleri Zirvesi / Istanbul World Political Forum  İstanbul Kongre Merkezi’nde başladı. Toplam 20 oturum, iş konseyleri ve birçok paralel etkinlikle dünyanın gözlerini İstanbul’a çevirdiği  zirvede Türkiye ve dünyada politikaya yön veren isimler ağırlanıyor.

1997-2006 yıllarında Birleşmiş Milletler Örgütünün 7. Genel Sekreteri olarak görev yapan, Nobel Barış Ödülü sahibi Kofi Annan ile Amerika Birleşik Devletleri 45. Başkan Yardımcısı olmasının yanı sıra; iklim değişiklikleri konusunda dünyayı bilinçlendirme çalışmaları sebebiyle Nobel Barış ödülü sahibi Al Gore zirvenin dikkat çekici isimleri arasında… Suriye Cumhurbaşkanı Beşir Esad, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Başkanı Helen Clark, Fransa 165. Başbakanı Lionel Jospin, Hollanda Eski Başbakanı Wim Kok, Malezya 5. Başbakanı Abdullah Badawi, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bakir izzetbegoviç, Ukranya Başbakanı Mykola Azarov, Irak Devlet Başkan Yardımcısı Tarıq Alhashimi, OECD (Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü) Genel Sekreter Vekili Aart De Geus, Ekonomist –  Yazar Prof. Vito Tanzi, Oxford Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Paul Collier, Hilal ve Yıldız – İki Dünya Arasında Türkiye kitabının yazarı Stephen Kinzer gibi politikaya yön veren onlarca isim de zirve kapsamında İstanbul’a geliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.