KOBİ'leri internet reklamcılığı ile tanıştıracaklar

Google Türkiye, üniversite öğrencilerini dijital pazarlama ile tanıştırmak amacıyla Google Genç Ajanslar Akademisi adlı proje hayata geçirdi.

KOBİleri internet reklamcılığı ile tanıştıracaklar

İSTANBUL  – Google Türkiye, bu sene ilk olarak hayata geçirdiği Google Genç Ajanslar Akademisi ile çeşitli illerde dijital pazarlama alanında uzman üniversite öğrencileri yetiştirecek.

Akademi kapsamında eğitim alan öğrenciler ayrıca, kendi seçecekleri yerel KOBİleri ücretsiz bir şekilde internet reklamcılığı ile tanıştıracak.

Google Türkiye, üniversite öğrencilerini dijital pazarlama ile tanıştırmak amacıyla Google Genç Ajanslar Akademisi adlı bir proje hayata geçirdi.

Gençlerin internet çağında aktif olarak rol almalarını sağlamak, onları büyümekte olan internet reklamcılığı sektörüyle tanıştırıp bu alanda girişimciliğe teşvik etmek ve başarılı olmaları için gerekli becerileri kazandırmak hedeflerini taşıyan program, 2011 yılı boyunca Mart ve Haziran ayları arasında sekiz üniversitede gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Google Türkiye Ürün Pazarlama Müdürü Zeynep İnanoğlu: “Tüm dünyada ve özellikle Türkiyede hızla büyüyen internet reklamcılığı sektörü gençlerin ilgisini her geçen gün daha çok çekiyor ve iş dünyasının da bu alanda uzman genç girişimcilere ihtiyacı var. Google Genç Ajanslar Akademisiyle gençlerimize bu sektörde başarılı aktörler olarak yer edinebilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri kazandıracağız. Google Türkiye olarak Google bünyesinde bir ilk olan böylesine bir projeye imza atmaktan dolayı çok heyecanlıyız” şeklinde konuştu.

Google Genç Ajanslar Akademisi, kampüslerde Google eğitmenlerince verilecek olan ücretsiz Google AdWords Eğitimi, Google Genç Ajanslar Yarışması ve Google Genç Ajanslar Eğitim kampı olmak üzere 3 bölümden oluşuyor.

Eğitim sırasında dijital pazarlama konusunda bilgi edinecek ve farklı türlerdeki işletmelerin internette nasıl başarılı bir şekilde pazarlanabileceğini öğrenecek olan öğrenciler, Google Genç Ajanslar Yarışması kapsamında en fazla 5 adet yerel KOBİ seçerek onları internet reklamcılığı ile tanıştırarak, müşterileri olan bir ajans gibi hareket etmek konusunda da tecrübe kazanacak.

Her üniversitenin en başarılı katılımcıları, bir hafta sürecek olan Genç Ajanslar Eğitim Kampında girişimciliğin ve internet reklamcılığının esaslarını ileri düzeyde öğrenme ve kendi dijital ajanslarını kurmak üzere ilk adımları atma şansını yakalayacak.

Kaynak: dünya gazetesi


Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.