3'üncü köprü ihaleye çıktı

3ncü Boğaz Köprüsü’nün dahil olduğu Kuzey Marmara Otoyolu Projesi, Ulaştırma Bakanlığı tarafından yap-işlet-devret modeli kapsamında kapalı teklif alma usuleyle yaptırılması için 23 Ağustos’ta ihaleye çıkarılıyor.


Ulaştırma Bakanlığı 3ncü Boğaz Köprüsü dahil Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’ni, yap-işlet-devret modeli kapsamında kapalı teklif alma usule yaptırılması için ihaleye çıkıyor. Geçici teminat tutarının 25 milyon TL, ihale dosya bedelinin 100 bin TL olarak belirlendiği Kuzey Marmara Otoyolu Projesi ihalesi 23 Ağustos saat 14.30’da gerçekleştirilecek.

Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 3ncü Boğaz Köprüsü dahil Kuzey Marmara Otoyolu’nun Yap-İşlet-Devret Modeli Kapsamında Kapalı Teklif Alma Usulü ile yaptırılmasına yönelik ilan Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre 3ncü Boğaz Köprüsü Dahil Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin şartname eki proje ve teknik şartnamelere göre yapım, işletim ve devri işine ait ihalesi, 23 Ağustos 2011 günü saat 14.30’da Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek. İhale, görevlendirme komisyonu huzurunda kapalı teklif alma usulüne göre yapılacak.
İhalenin konusu, finansmanının temini, projelendirilmesi, yapımı, işletilmesi, işletme süresi boyunca her türlü bakımı, onarımı ve sözleşme süresi sonunda otoyolun her türlü borç ve taahhütlerden ari, bakımlı, çalışır, kullanılabilir durumda ve bedelsiz olarak İdareye devredilmesi olacak. İstekliler; ihale dosyasını 22 Mart 2011 tarihinden itibaren Karayolları Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanlığı’nda ücretsiz olarak görebilecek. İhaleye ilişkin ihale dosyası satış bedeli (KDV Dahil) 100 bin TL olacak. İhaleye iştirak etmek isteyen istekliler, dosya bedeli olan (KDV Dahil) 100 bin TL’yi Karayolları Genel Müdürlüğü Muhasebe, Kesin Hesap ve Raporlama Şubesi Müdürlüğü’ne yatırmalarını müteakip, aldıkları makbuz karşılığında Karayolları Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanlığı’na müracaat ederek ihale dosyasını alabilecek

GEÇİCİ TEMİNAT TUTARI 25 MİLYON TL
Söz konusu işe ait Geçici Teminat Tutarı 25 milyon TL olacak. Teklifler, en erken ihale tarihinden 7 gün öncesinden başlamak üzere ihale tarihinde saat 14.00’e kadar Karayolları Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanlığı’nda Görevlendirme Komisyonu Başkanlığı’na elden veya posta ile teslim edilecek. Belirtilen gün ve saatten sonra verilen teklifler ile postada meydana gelecek gecikmeler kabul edilmeyecek. Saat ayarında Türkiye Radyo ve Televizyon (TRT) Kurumu’nun saat ayarı esas olacak.

Kaynak: Gazeteport


Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.