Siz yolunuza bakın, arabanız Facebook'a girsin!

Artık siz yolunuza giderken mesajlarınızı ve e-postalarınızı, sadece bir komutunuzla size okuyacak bir otomobil var.

Siz yolunuzda giderken e-postalarınızı, Facebook ve Twitter güncellemelerini okuyan dünyanın ilk internet otomobili, görücüye çıktı.

Rinspeed BamBoonun direksiyonunda olan sürücüler, bir dizi ses komutuyla internette sörf bile yapabilecek. Sürücüler çok kolay bir şekilde akıllı cep telefonlarını ya da iPadlerini elektrikle çalışan otomobilde şarj edebilecek. Cenevre Motor Showda görücüye çıkarılan aracın tasarımcısı HARMAN ekibi, bu teknolojiye sahip araçların 18 ay içinde yollarda olacağını belirtiyor.

Firma sözcüsü Kay Robinson, “Teknoloji sürücülerin dikkatinin cep mesajları ve e-postalarla dağılmasını önleme amaçlı.  Ses komutlarıyla bilgisayar, aracı kullanmakla meşgul olan sürücüye mesajlarını okuyacak” diyor. Araç, tüm akıllı telefonlar, iPadler ve Blackberrylerle uyumlu. Facebook, Twitter mesajlarına ve güncellemelerine aracı kullanırken rahatça ulaşılabiliyor.

Sürücüler ayrıca dijital radyo kanallarını yine ses komutuyla arayabilecek ve araç içinde dizüstü bilgisayar ya da cep telefonları için Wi-Fi bulunuyor. (DIŞ HABERLER  / GAZETEPORT)


Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.