Kaddafi'den Osmanlı benzetmesi


Libya lideri Muammer Kaddafi dünkü açıklamasında isyandan bir kez daha El Kaide’yi sorumlu tutarak, “Bin Ladin’in adamları, Barbaros gibi, Osmanlı gibi gemilerden fidye isteyecek” dedi

TRABLUS  – Halk isyanını kanlı bir biçimde bastırma çalışan Libya lideri Muammer Kaddafi, Fransız gazetesi Journal du Dimanche’la söyleşisinde isyandan El Kaide’yi sorumlu tutarak “Bin Ladin’in adamları, Barbaros gibi, Osmanlı gibi fidye isteyecek” dedi.

Oğlu Seyfülislam’ın “Libya’yı Türklere ve İtalyanlara bırakmayacağız” sözlerinin ardından, Kaddafi de Türklere göndermede bulunarak, “Akdeniz’de İslami bir cihatla karşı karşıya kalacağız. Bin Ladin’in adamları, Barbaros gibi, korsanlar gibi, Osmanlılar gibi gemilerden fidye isteyecekler”diye konuştu.

İsyanın başladığı 15 Şubat’tan bu yana her açıklamasında El Kaide’yi suçlayan Kaddafi şöyle konuştu:

“Tunus ve Mısır’da huzursuzluk çıktığında, El Kaide uyuyan hücrelerine su yüzüne çıkmalarını söyledi. El Kaide’yi tanımayan gençlere halüsinasyon ilacı veriyorlar. Bizim verdiğimiz mücadelenin teröre karşı mücadele olduğunu kimsenin anlamamasına şaşırdım. Son birkaç yılda biz size çok yardım etmiştik. Dolayısıyla biz de terörle mücadele ederken, kimse bize yardım etmiyor!”

Kaddafi, Osmanlı benzetmesi yaparak sözlerine şöyle devam etti: “Akdeniz’de İslami bir cihatla karşı karşıya kalacağız. Bin Ladin’in adamları gelip karada ve denizde fidye isteyecekler. Barbaros’un, korsanların, Osmanlıların gemilerden fidye aldığı zamanlara geri döneceğiz. Bu gerçekten bir dünya krizi ve herkes için felaket olacak”
diye konuştu. Gazeteport

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.