İş zirvesi bugün başladı

150 Asyalı işadamı, TOBBun ev sahipliğinde karşılıklı görüşmelerde bulunacak.

İş Zirvesi başlıyor 

İSTANBUL – Dünya ekonomisinin yüzde 22sini temsil eden Asya Pasifik Bölgesindeki ülkelerin ticaret ve sanayi odalarının oluşturduğu Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonunun (CACCI) 25. İş Zirvesi bugün İstanbulda başlayacak. 

TOBBdan yapılan yazılı açıklamada, zirve dolayısıyla 150 yabancı işadamının Türkiyeye geldiği, yurt içinden katılımlarla birlikte 300ü aşkın işadamının TOBBun ev sahipliğinde karşılıklı görüşmelerde bulunacağı belirtildi.

Açıklamaya göre, yaklaşık 27 ülkeden 3 milyon şirketi temsil eden CACCI üyelerinin, Asya Pasifik ülkeleri ile Türkiye arasındaki ilişkilerin nasıl geliştirilebileceğini de masaya yatıracaklar.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 8 Mart Salı günü TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, CACCI Başkanı Benedicto Yujuico ve kadın girişimcilerle birlikte İMKBde açılış gongunu çalacak ve aynı gün zirvede Asya İş Dünyası: Dünya Ekonomik Dengesi Kayarken Önceliklerin Yeniden Belirlenmesi başlıklı oturumda onur konuğu olarak katılımcılara hitap edecek.

Projeler değerlendirilecek

Yarın yapılacak CACCİ İş Zirvesinde tekstil ve konfeksiyon sanayi, kimya sanayi, turizm, teknoloji, KOBİlerin geleceği ile kadın ve genç girişimcilerin projeleri değerlendirilecek. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise işadamlarına çevre ülkelerdeki değişimi de kapsayan bir dış politika ufuk turu yapacak.

Resmi açılışı 8 Mart 2011 Salı günü olacak CACCİ İş Zirvesinin onur konuğu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olacak. Salı günü paralel düzenlenecek dört oturumda, “Asya İş Dünyasında: Dünya Ekonomik Dengesi Kayarken Önceliklerin Yeniden Belirlenmesi” masaya yatırılacak.

MÜSİAD Başkanı Ömer Cihad Vardanın moderatörlüğünde CEO Forumu da yapılacak. Burada öncü nitelikte girişimlerde bulunan seçilmiş iş dünyası liderlerine, kendi hikâyelerini ve geçen iki yıldaki sıkıntıların atlatılması için işletmelerin benimsemesi gereken stratejiler konusundaki bakış açılarını paylaşacaklar. Bu oturumda CACCİnin Başkan Yardımcısı Tariq Sayeed, OECD Girişimcilik, KOBİler ve Yerel Kalkınma Merkezi Direktörü Dr. Sergio Arzeni, Sony Eurasia Yönetim Kurulu Başkanı Mohsen Noohi ve Mondinin Başkanı K. K. Modi konuşmacı olacak.

Zirvede alınan kararlar 9 Mart Çarşamba günü basın toplantısı ile kamuoyuna duyurulacak.

Kaynak: dünya gazetesi

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.