Gül gongu kadınlar için çalacak

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde İMKBde seans, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin katılımlarıyla düzenlenen gong töreni ile açılacak.
TOBBdan yapılan açıklamaya göre, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri ile İMKByi ziyaret edecek Cumhurbaşkanı Gül, yarın borsa gongunu kadın girişimciler için çalacak.

Kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla, politika belirlemek ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine Öncülük etmek üzere TOBB bünyesinde kurulan Kadın Girişimciler Kurulu (KOK) üyeleri yarın İMKBde düzenlenen seminere katılacak.

Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen seminerin açış konuşmalarını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Bektaş ve İMKB Başkanı Hüseyin Erkan yapacak.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, kendi sahalarında lider konumda olan iş kadınları, profesyonel yöneticiler, kadın girişimciliği konusunda akademik çalışma yapan akademisyenlerle bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve kadın girişimciliğini destekleyen kamu kurum ya da kuruluşu temsilcilerinden oluşuyor.

Kaynak: Gazeteport


Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.