New York'ta Türk taksisi çevirmek

Financial Times, New Yorkta yeni taksi modelinin belirlenmesi sürecindeTürk firması Karsanın öne çıkışını değerlendirmiş.

Gazete, “çok yakında New Yorkta taksi çevirenler, küresel otomotiv yapım merkezlerinden Detroit, Japonya ya da Almanyada değil, Türkiyede yapılan bir araca biniyor olabilecekler.” diyor.

Delphine Strauss imzalı değerlendirmede , 2014 yılı itibariyle, şehrin 13 bin 200 taksisinin aynı model olacağı, yeni taksinin modelinin belirlenmesi için yapılan oylamada, Türk firması Karsanın önde gittiği yazılıyor.

Ancak Karsanın anket liderliğinin, “Türklerin internet anketlerine katılmakta çok istekli olduğu”nu düşünenler tarafından şüpheyle karşılandığı da haberde belirtiliyor.

Aynı sayfalarda yer alan analiz haberde ise, Karsanın taksi ihalesinin Türkiyenin canlı otomotiv sanayinin bir yansıması olduğu, ihracat miktarının 2003ten beri iki katına çıktığı vurgulanıyor.

Türkiyenin hala uluslararası alanda ilgi çeken bir araba markasının olmadığına da dikkat çeken analizde, Karsanın İran ile iş yapmakla suçlandığı da yazılıyor.

Karsanın artık doğu komşusuna ihracat yapmadığını söylediği de ekleniyor.

Kaynak: Gazeteport


Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.