Bu Ferrari aileler için

Porsche’den sonra bir diğer spor otomotiv devi daha hedef kitlesine aileleri kattı.

İtalyan aygırı Ferrari Cenevre Otomobil Fuarında yeni ürünü tanıttı. Yeni modelde 4 koltuk kullanılarak hedef kitle olarak varlıklı aileler seçildi. Golf çantaları ve spor ekipmanlarının koyulacağı detayların ön plana çıktığı bu yeni model 359.000 dolardan (578.000 TL /260.000 euro) satışa çıkacak.

100 km’ye 3.7 saniyede çıkan yeni Ferrari FF 660 beygir gücünde. 4 çeker devrimini Ferrari sürücülerine yaşatacaklarını dile getiren Passina Rossa Clup yöneticis Fabio Barone en sonunda bu eşsiz performansı kayak yapmak için dağa giden ailelere de yaracaklarını belirtti.

Ailelerin uzun yolculuklarda tercihi olmayı planlayan yeni FF’in açılımı ise “different Ferrari for different Ferrari owners” (Farklı Ferrai kullanıcılarına farklı Ferrari’ler)

YENİ MODELLER CENEVREDE GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR
2011 yılının Avrupada düzenlenen ilk önemli fuarı olan Cenevre Otomobil Fuarının basın açılışı yapıldı. Bu yıl 170 yeni modelin dünya tanıtımı yapılacak olan fuar yarın da basına açık olacak. Fuar 3-13 Mart 2011 tarihleri arasında ziyaretçiler tarafından gezilebilecek. 80 bin metrekare alanda 31 farklı ülkeden gelen 700 markanın katılımıyla düzenlenen fuarı 700 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Bugüne kadar en çok çevreci otomobilin tanıtıldığı otomobil fuarı olmaya hazırlanan Cenevre Otomobil Fuarına 10 binin üzerinde basın mensubu akredite oldu.

Dünyanın en iyi 5 otomobil fuarından biri olarak gösterilen Cenevre Otomobil Fuarının bu yılki teması yeşil otomobillerden oluşacak. Elektrikli ve alternatif yakıt sistemleri ile donatılmış otomobillerin yanı sıra tamamen geri dönüştürülebilir materyallerden üretilen otomobiller de dikkati çekiyor.

FUARIN GÖZDE OTOMOBİLLERİ
Fuarda, Audinin kompakt sınıftaki başarılı modeli A3ün önümüzdeki dönemde üretilmesi planlanan sedan versiyonu, fuarda sergilenecek bir konsept ile yüzünü gösterecek.

Chevroletnin fuarda sergileyeceği yeni Aveo Sedan ve Cruze Hatchback modeli yaz aylarında Türkiyede satışa sunulacak. Aveo Sedanda 75 ve 95 beygirlik 1.3 litre hacminde dizel motor seçenekleri yer alacak.

Ferrarinin tarihindeki ilk dört tekerlekten çekişli süper spor modeli Ferrari FF, 660 beygirlik V12 motoru ile 0-100 km/s hızlanmasını 3,7 saniyede tamamlıyor. Dört kişilik tasarlanan araç yaz aylarında Türkiyede satışa sunulacak. (GAZETEPORT/EKONOMİ)


Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.